O mně

Jmenuji se Ondřej Pospíšil aka Daon a k malování jsem se dostal přes lavici základní školy.

Zadní lavice bývala vždy o dost kreativnější, neboť se vymykala zornému poli vyučujícího. Velmi často jsem při vyučování kreslil do sešitu doprovodné obrázky. Sešit pro mě byl spíše výtvarný sborník, než nosič „hodnotné“ výuky. Nezáleželo na předmětu, který se vyučoval, pro mě byla výtvarná výchova po celý den. Nejednou tak skončila moje kresba v neodborných rukou vyučujícího a později v šuplíku, upozorňuji, že bez možnosti jejího dokončení. Strašný pocit :-).
V tomto duchu to pokračovalo i na další škole, kde jsem dostal první nabídku na vymalování restaurace. Na tolik mě to oslovilo, že se od té doby věnuji nástěnné malbě do dnes.


Když jsem přemýšlel o tom, jaké zvolit logo, které bude vystihovat mojí tvorbu, napadl mě velmi zvláštní tvor se jménem Chameleon. Je to tvor, který komunikuje prostřednictvím barev. Barvy mění nejen podle prostředí, ale především podle nálady, nebo je používá jako signalizační prostředek. Tyto vlastnosti se symbolicky pojí i s mojí tvorbou a proto jsem zvolil barevného Chameleona do svého loga.

Od roku 2009 spolupracuji s českou značkou Escape wear. Převážně ručně kreslím ilustrovanou grafiku pro potisk triček a doplňkového sortimentu. Baví mě vymýšlení motivu s nápadem a následné kvalitní zpracování. Tyto grafiky si můžete prohlédnout spolu s nástěnými malbami v galerii.

S radostí a nápadem Ondřej Pospíšil.